Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, który odbył się w dniach 13-19.11.2023 roku  w szkole gościliśmy lokalnych przedsiębiorców, uczniowie uczestniczyli w webinarach oraz została przeprowadzona gra Chłopska Szkoła  Biznesu.

Udział w kolejnej edycji programu Otwarta Firma był wspaniałą okazją dla przedsiębiorstw do promocji oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym, natomiast szkoła otrzymała możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia  i spotkania przygotowujące uczniów do planowania ścieżki edukacyjnej oraz możliwość stworzenia środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.

W  tym roku  gościliśmy właścicieli/przedstawicieli firm:
•    p. Aleksandrę Zawiszę - Restauracja CEZAR,
•    p. Sebastiana Ziółkowskiego – Multon Sp. z o.o.,
•    p. Krolinę Kurzelewską i p. Michała Sternę – Z.P.U. TOKMAN Paweł Kurzelewski,
•    p. Marcina Skibę – NATURANIT,
•    p. Marcina Niedbała - A-S-T Marcin Niedbał,
•    p. Barbarę Derkacz-Kotarbę i p. Krzysztofa Kotarbę - marka Klinika Siodła należąca do firmy Bader Group,
•    p. Karola Zygonia – IMAGIC Karol Zygoń,
•    p. Dariusza Śnioszka - warsztat samochodowy Q-SERWIS Śnioszek,
•    p. Tomasza Ziętarę i p. Przemysława Korgól - P.P.H.U. SKALEC.
Szkołę odwiedzili również rekruterzy z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Częstochowie oraz strażacy z Państwowej Straży Pożarnej Komendy Rejonowej JRG 4 Koniecpol.

Serdecznie dziękujemy prelegentom za przybycie, poświęcony czas  i za cenną wiedzę przekazaną uczniom jak prowadzić własną działalność gospodarczą oraz wskazanie zalet dobrego pracownika.

Uczniowie uczestniczyli także w grze Chłopska Szkoła  Biznesu, podczas której nabyli umiejętności niezbędne w handlu oraz podejmowania decyzji pod presją czasu. Dziękujemy pani  Karolinie Kozie  z Młodzieżowego Centrum Kariery przy Ochotniczym Hufcu Pracy  w Częstochowie za udostępnienie gry i wspólną zabawę.

Dodatkowo młodzież poszerzyła swoją wiedzę poprzez udział w webinarach :
-  „Wymarzony pracodawca - czy w pracy liczy się tylko kasa?” - lekcja zrealizowana w ramach projektu „Porwani przez Ekonomię” którego organizatorem jest Fundacja Warszawski Instytut Bankowości, a partnerami mBank (Partner generalny) oraz PwC Polska (Partner),
- „Moje finanse - Myślę przedsiębiorczo” - lekcja  zrealizowana w ramach projektu edukacyjnego Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL,
-„Praca w banku - zawodowe studium przypadku. Praca w banku daje możliwości” - lekcja  zrealizowana w ramach projektu edukacyjnego Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL,
- „Cyberbezpieczeństwo” - lekcja  zrealizowana w ramach projektu edukacyjnego Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL.
Uczniowie również zostali zapoznani z zasadami sporządzania dobrego biznesplanu oraz uczestniczyli w zajęciach warsztatowych, w których kreatywnie szukali pomysłów na prowadzenie własnych firm.

Tydzień Przedsiębiorczości w szkole zorganizowali: p. Magdalena Rydzek, p. Magdalena Matysiak, p. Monika Gołdon i p. Sławomir Pietraszek.