Wycieczka do Zakopanego

27 i 28 maja uczniowie szkoły uczestniczyli w wycieczce do Zakopanego. Oto krótka relacja z naszej wyprawy do niepisanej stolicy Tatr i Podhala.

Pierwszy dzień, niestety, dał nam popalić rzęsistym deszczem - ulewą, nie owijając w bawełnę. Udało nam się jednak zobaczyć Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach i pospacerować po Krupówkach. Dla odmiany, w trakcie wieczornego grilla pogoda była wyśmienita.

W drugim dniu intensywnie odrabialiśmy straty. Ponieważ Dolina Kościeliska poprzedniego dnia nie była dla nas łaskawa, wybraliśmy się na spacer Doliną Białego, gdzie wśród szumu potoku i śpiewu ptaków dotarliśmy do źródełka z krystalicznie czystą wodą. Następnie wjechaliśmy na Gubałówkę, skąd mogliśmy podziwiać panoramę Tatr. Zakupiliśmy pamiątki i powędrowaliśmy w stronę Cmentarza na Pęksowym Brzysku, gdzie pochowani zostali tacy słynni Polacy, jak Kazimierz Przerwa Tetmajer, Kornel Makuszyński czy Stanisław Marusarz. Pobyt zakończyliśmy wizytą w Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie. Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała o życiu i twórczości wielkiego poety okresu Młodej Polski.

W drodze powrotnej zajechaliśmy do Wadowic, gdzie zobaczyliśmy Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, dom rodzinny papieża Jana Pawła II oraz - wiadomo - zjedliśmy masę kremówek.
--
zdjęcia również dzięki uprzejmości Kuby Kuczyńskiego z klasy II LO